Dieta Grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa stanowi doskonały przykład skutecznej i szybkiej terapii odchudzającej. Jej działanie opiera w pełni na właściwościach owoców cytrusowych, które stanowią niskokaloryczny i bogaty w witaminy i minerały produkt spożywczy. (szybka i skuteczna dieta)

Dieta grejpfrutowa odchudzanie

dieta grejfrutowa

Dieta grejpfrutowa powstała dzięki norweskim specjalistom i pozwala schudnąć ok. 4 kg w dwa tygodnie. Podczas stosowania tej diety produktem bazowym są grejpfruty, które spożywamy w postaci całego owocu lub świeżego najlepiej samodzielnie wyciśniętego soku, gdyż mamy wówczas pewność, że nie będzie on zawierał cukru oraz konserwantów.

 

Grejpfrut właściwości

Grejpfruty nalezą do owoców cytrusowych i posiadają szereg wartości odżywczych. Ich skuteczność w terapii odchudzającej opiera się przede wszystkim na znacznym przyśpieszeniu naszej przemiany materii oraz zdolności do spalania tkanki tłuszczowej, co jest możliwe, dzięki zawartości naturalnych enzymów. Grejpfruty zawierają duże ilości wody, błonnika, witaminy C oraz pomagają zapełnić żołądek i zmniejszają uczucie głodu. (dieta grejfrutowa)

Diety odchudzające dla młodzieży

Dieta grejpfrutowa dostarcza nam ok. 1700 kcal dziennie i nie może trwać długo. 2 tygodnie w zupełności wystarczą do osiągnięcia zauważalnych efektów i pozwolą oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn.

Dieta grejpfrutowa jadłospis

W diecie należy przestrzegać zasady spożywania przed każdym posiłkiem szklanki soku grejpfrutowego lub całego owocu, przekąski również powinny stanowić te owoce. Podczas stosowania terapii odchudzającej należy pić duże ilości wody mineralnej oraz zrezygnować z typowych przyzwyczajeń żywieniowych jak np.: smażenie na oleju, solenie potraw oraz używanie białego cukru. Z jadłospisu należy wykluczyć ciężkie i kaloryczne potrawy, które powinny być zastąpione dietetycznymi daniami przygotowywanymi na parze, pieczonymi lub gotowanymi. Koniecznie należy zrezygnować ze „śmieciowego jedzenia”.

Dieta jajeczno grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa opiera się na spożywaniu 5 posiłków dziennie, gdzie drugie śniadanie oraz podwieczorek powinny stanowić świeże owoce grejpfruta. Każdy posiłek należy poprzedzić wypiciem szklanki wody mineralnej lub soku, co pozwoli po części wypełnić żołądek i zmniejszyć uczucie głodu.

skuteczna dieta odchudzajaca

Dieta grejpfrutowa efekty

Zaletą diety jest niewątpliwie szybki czas, w którym zauważamy efekty odchudzania. Uważa się, że po upływie dwóch tygodni możemy być lżejsi o ok. 4 kg, jednak jest to wartość orientacyjna i zależy w głównej mierze od naszej silnej woli oraz uwarunkowań właściwych dla danej osoby. Zaletą diety jest także oczyszczenie naszego organizmu z zalegających w nim toksyn i produktów ubocznych przemiany materii.

Dieta grejpfrutowa opinie

Wadą diety, jest na pewno niezbyt zachwycający smak owoców, jednak warto przełamać się i odczuć efekty ich działania na własnej skórze. Do wad diety możemy również zaliczyć dość monotonne i skąpe menu oraz małą ilość dziennej dawki kalorii, przez co maksymalny czas stosowania kuracji nie może przekroczyć 2 tygodni, gdyż naruszenie tego terminu grozi poważnymi niedoborami witamin oraz osłabieniem organizmu.

Sprawdź także: Dieta Grejpfrutowa – posiłki

Tagi dla artykułu: dieta grejpfrutowa forumskuteczna dieta odchudzajaca

One Response so far.

  1. Dominika21 pisze:

    Stosowałam dietę grejfrutową i w sumie są efekty, szybko można pozbyć się ze 4 kg ale na trzeci dzień już się niedobrze robi od patrzenia na grejpfruty, więc ciężko jest