Dieta Kapuściana

Znana i ceniona przez wielu dieta kapuściana opiera się na przygotowywaniu posiłków, których głównym składnikiem jest kapusta.

dieta-kapuscianaDieta stała się popularna dzięki przywróceniu właściwej wagi byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu i jest chętnie stosowana przez osoby borykające się z niewielką nadwagą oraz ceniące prostotę i niskie koszty wynikające z jej stosowania. Kapusta posiada sporo wartościowych składników odżywczych m.in. duże ilości witaminy C, wpływa na tępo przemiany materii oraz pozwala usprawnić pracę jelit, co bezpośrednio przyczynia się do osiągnięcia satysfakcjonującego nas efektu odchudzania.

Kapuściana dieta

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również wyjątkowo niska kaloryczność kapusty, przez, co osoby stosujące dietę mogą pozwolić sobie na dodatkową porcję zupy w przypadku uczucia nagłego głodu, który powoduje znaczny dyskomfort podczas stosowania większości terapii odchudzających.

Dieta kapuściana jadłospis

Podstawę diety kapuścianej stanowi oczywiście kapusta, z której należy przygotować zupę. Składnikami dodatkowymi zupy kapuścianej są: pomidory, papryka, cebula, niektóre przepisy zalecają również dodanie marchwi oraz selera naciowego. Do zupy kapuścianej nie wolno dodawać soli, kostek rosołowych, przypraw typu Vegeta. Zupa musi zostać ugotowana na wodzie bez dodatku bulionów mięsnych. Smak zupy kapuścianej możemy uatrakcyjnić świeżymi i suszonymi ziołami, oraz przyprawami wspomagającymi trawienie np. koper włoski, kminek, imbir, chilly, pieprz czarny.

Dieta kapuściana opinie

Główną zaletą diety jest krótki czas trwania- 1 tydzień, podczas którego możemy stracić nawet 6 kg, jednak jest to sprawa indywidualna. Dieta kapuściana nie wymaga dużych nakładów pracy i jest oparta na spożywaniu w większości przygotowanej zupy oraz produktów zgodnych z jadłospisem. Pierwsze dni trwania diety opierają się prawie wyłącznie na spożywaniu zupy kapuścianej, jako dania głównego (śniadanie, obiad). Wraz z czasem trwania diety dodajemy kolejne produkty do menu np. chude mięso, ryby, banany i soki owocowe. Pierwsze efekty w postaci spadku wagi ciała zauważamy już drugiego dnia kuracji i jest to często dodatkowa motywacja do dalszego działania.

zupa kapusciana

Czy dieta kapuściana jest skuteczna

Główną wadę diety stanowi jej ubogie menu, które może być tylko stosowane przez tydzień, gdyż dłuższe trwanie diety, wpływa niekorzystnie na stan zdrowia i może znacznie osłabić układ krążenia oraz prowadzić do niedoborów witamin i minerałów, mimo, iż kapusta posiada szereg wartościowych składników odżywczych. Monotonia tej diety często stanowi główny powód rezygnacji z programu odchudzania, jednak osoby zdeterminowane i posiadające silną wolę nie powinny mieć problemów z przestrzeganiem jadłospisu. Dieta kapuściana powinna być stosowana z umiarem i z bezwzględnym zachowaniem zasad dotyczących jej trwania.

Dieta kapuściana zasady

Podobnie jak w przypadku każdej innej diety nie może być przeprowadzana u osób chorych, kobiet ciężarnych i karmiących oraz dzieci.

Dieta kapuściana efekty

Zarówno ja jak i moje koleżanki stosujące tą dietę, schudły średnio 4-5 kg w miesiąc, aczkolwiek (dieta kapuściana wady) dieta ta składa się głównie z kapusty w różnej postaci i naprawdę ciężko jest wytrwać i nie podjadać. Moim zdaniem jest to dieta dla osób zdeterminowanych i które potrafią restrykcyjnie przestrzegać diet bez żadnych wymówek.

Przeczytaj również: Dieta Kapuściana – Dania

Tagi dla artykułu: dieta kapuściana tabletki ; dieta kapuściana jadłospis na 7 dni ; dieta kwaśniewskiego kapuściana