Koktajle Odchudzajace

koktailKoktajle odchudzające to pyszny sposób na zastąpienie jednego posiłku niskokaloryczną bombą witaminową. Koktajle tego typu pozwalają na zrzucenie nadmiaru wagi ze smakiem. Przyciągają zarówno swoimi kolorami, jak i smakiem.

Koktajl odchudzający

Możesz przygotować je bardzo szybko, dzięki czemu nie będziesz tracił wiele czasu na przygotowanie sałatki. Koktajle o działaniu odchudzającym najlepiej pić po pracy, zamiast obfitej kolacji. Dostarczają twojemu organizmowi mnóstwo witamin i dają energię, która jest potrzebna po dużym wysiłku.

Koktajle na odchudzanie

Istnieją także diety oparte w całości na takich potrawach, jednak z uwagi na niską kaloryczność koniecznie trzeba je konsultować z lekarzem. Gdy zastępujesz nimi tylko jeden posiłek, lub gdy służą jako dodatek do innych posiłków, taka konieczność nie zachodzi.

Przepisy na koktajle odchudzające

Istnieje kilka rodzajów koktajli o działaniu odchudzającym Najpopularniejsze są te wykonane z owoców. Mogą łączyć w sobie niskokaloryczne owoce oraz jogurt lub kefir – oczywiście ten o niskiej zawartości tłuszczu. Koktajle wykonane z warzyw zawierają dużo pożytecznego błonnika i nadają uczucie sytości. Pozwalają na szybką redukcję masy bez uczucia głodu. Pomagają także w przypadku zbyt małej ilości witamin w naszej diecie.

 koktail-odchudzanie

Koktajle odchudzające w proszku

Do wykonania koktajli można wykorzystać zarówno świeże warzywa, jak i gotowe soki bez dodatku cukru, które kupimy w sklepie. Miksujemy je w blenderze do uzyskania odpowiedniej konsystencji, a potem dodajemy składniki nadające smak. Do koktajlu nie powinno dodawać się soli – o wiele zdrowsze są te przyprawiane ziołami. Zioła mogą być zarówno w formie suszonej, jak i świeżej.
Warto przygotowywać koktajle w małych porcjach bezpośrednio przed spożyciem, po to, by zachowały swoją świeżość.