Odchudzanie Brzucha

plaski_brzuch Nieciekawa oponka na brzuchu jest zmorą wielu kobiet i mężczyzn. To właśnie z nią najtrudniej się pożegnać podczas stosowania diet i kuracji odchudzających i to ona najszybciej wraca, kiedy zapomnimy już o diecie. Czyi sposób na płaski brzuch.

 

 

 

Mieśnie brzucha

Odchudzanie brzucha często stanowi bardzo duży problem kobiet, które urodziły dziecko i nie mogą wrócić do wcześniejszego wyglądu, jednak w tym przypadku nie można stosować diety oraz forsownych ćwiczeń w okresie połogu ( 6 tygodni po porodzie) oraz karmienia piersią, które zresztą jest jednym z najbardziej skutecznych i szybkich sposobów na zrzucenie kilogramów po ciąży. Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Ćwiczenia na brzuch dla dziewczyn

Jak szybko i skutecznie odchudzić nasz brzuch? Jakie ćwiczenia stosować, aby zauważyć efekty? Wszystko zależy od naszych skłonności do tycia oraz naszej motywacji. W odchudzaniu brzucha konieczna jest systematyczność oraz samozaparcie motywujące do przestrzegania właściwej i zdrowej diety, a także stosowania codziennych ćwiczeń.

Domowe ćwiczenia na płaski brzuch

Podczas odchudzania brzucha należy stosować lekkostrawną i zdrową dietę, która pobudza wydzielanie hormonów nadnerczy oraz wspomaga działanie tarczycy. Podstawą diety są warzywa i owoce oraz chude mięsa i ryby zawierające kwasy Omega 3 i 6.

ćwiczenia na brzuch

Jak pozbyc sie brzucha

Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane pod względem zawartości węglowodanów, białek oraz tłuszczów, warto włączyć do diety niskotłuszczowe przetwory mleczne, które dodatkowo wzbogacą naszą florę bakteryjną np. kefiry i jogurty i zapobiegną uczuciu pełności. Konieczne jest zrezygnowanie z dań smażonych i zawierających duże ilości sodu- Fast Foody, chipsy oraz wszelkich niezdrowych przekąsek i słodyczy. Wskazane są duże ilości błonnika pokarmowego, który znajdziemy np. w pełnoziarnistym pieczywie, otrębach i siemieniu lnianym. Dietę warto wzbogacić piciem dużej ilości wody mineralnej, zielonej herbaty oraz innych naparów ziołowych np. z pokrzywy, kopru włoskiego oraz gotowymi mieszankami typu Figura. Dzienna porcja kalorii podczas stosowania diety to ok. 1300 kcal

Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch

Dieta osób chcących pozbyć się oponki z brzucha powinna zawierać 5 mniejszych i dobrze skomponowanych porcji. Koniecznie należy zrezygnować z przygotowania posiłków na bazie tłuszczów zwierzęcych i zastąpić je olejem rzepakowym lub oliwą z oliwek. Terapia odchudzająca musi trwać ok. 2 tygodnie i być uzupełniona odpowiednimi ćwiczeniami i zwiększoną aktywnością fizyczną. Krótki spacer do pracy lub na zakupy doskonale wzmocni odchudzanie i pomoże odzyskać formę oraz piękny wygląd. Po zakończeniu diety należy stopniowo zwiększać energetyczność spożywanych posiłków, podstawą utrzymania zgrabnej sylwetki i płaskiego brzucha jest stosowanie zdrowej diety oraz ćwiczeń nawet po zakończeniu kuracji, co pomoże zapobiec efektowi jo jo.

Ćwiczenia na płąski brzuch

Podczas odchudzania brzucha szczególnie pomocne są wszystkie ćwiczenia aerobowe oraz siłowe. W zależności od naszych możliwości i upodobań mogą to być:

  • Ćwiczenia na siłowni
  • Pływanie
  • Aerobik
  • Taniec
  • Bieganie
  • Joga
  • Jazda na rowerze w terenie lub na rowerku stacjonarnym
  • Ćwiczenia ujędrniające mięśnie- brzuszki, pompki

dodatkowe ćwiczenia

Są to najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch, zapewniające optymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Można stosować ćwiczenia na brzuch oraz przestrzegać diety bądź wspomóc się suplementami tak zwanymi spalaczami tłuszczu (najsilniejsze spalacze tłuszczu), które w krótkim okresie czasu pomogą wyrzeźbić płaski brzuch.