Dieta na plaski brzuch

brzuchPłaski brzuch można uzyskać za pomocą samej diety. Ćwiczenia fizyczne pozwalają na uwidocznienie mięśni brzucha, jednak bez diety, kaloryfer nie będzie widoczny. Jeśli będziesz trzymać się zasad zachowania prawidłowej diety (jaka dieta na płaski brzuch), szybko stracisz kilogramy.

Jak miec plaski brzuch

Bardzo ważne jest unikanie głodówki. Odczuwanie silnego głodu prowadzi do zahamowania spalania tłuszczu i do obżerania się wieczorem. Aby uniknąć takiej sytuacji, jedzmy regularne posiłki. Dieta powinna być niskokaloryczna, ale musi dostarczać niezbędnych składników odżywczych.

Dieta odchudzająca brzuch

W diecie osoby pragnącej zrzucić brzuch nie może brakować takich składników pokarmowych jak błonnik. Zawierają go płatki owsiane, warzywa i owoce. Pozwala na uzyskanie uczucia nasycenia po niewielkiej porcji pokarmu. Podobne działanie mają warzywa w formie gotowanej i grillowanej – na czas kuracji musisz zapomnieć o smażeniu. Jeśli lubisz mięso, wybieraj kawałki bez widocznego tłuszczu – najlepiej chudy drób.

Skuteczna dieta na plaski brzuch

Głód można oszukiwać na różne metody – na przykład poprzez picie soków owocowych lub warzywnych. Również twaróg dostarcza dużo energii, a jest niskokaloryczny i sycący. Marchewka pozwala na zahamowanie odruchu ciągłego podjadania.

Idealną metodą na oszukanie głodu jest jedzenie zup, ponieważ zupa jest niskokaloryczna i można zjeść jej dużo, bez obawy o kalorie. Pomoże to w osiągnięciu płaskiego brzucha. Jego wrogiem są tłuszcze zwierzęce. Nie powinniśmy rezygnować z tłuszczów roślinnych, zwłaszcza z olei z pierwszego tłoczenia. (co zrobic zeby miec plaski brzuch?)

Plaski brzuch w 2 tygodnie

Zwiększenie w diecie zawartości błonnika pozwoli na usunięcie niepotrzebnej treści jelitowej, przez co składniki będą się lepiej wchłaniać. Wartościowe są takie przyprawy jak pieprz czarny oraz ostra papryka, która poprawia przemianę materii i sprawia, że nie mamy ochoty na duże porcje. Potrawy doprawiajmy ziołami o działaniu rozluźniającym na układ pokarmowy, które redukują wzdęcia i uczucie opuchniętego brzucha. Na usuniecie wody z organizmu pomaga zrezygnowanie z soli.

Stosowanie takiej diety konsekwentnie przez kilka tygodni pozwoli na zrzucenie nadmiaru tłuszczu i zachowanie szczupłej sylwetki.

Tagi dla artykułu: ćwiczenia na płąski brzuch